Główna

Wagaruj z kulturą w Bohema House!

BH_Wagaruj z kulturą_banner 1920x620_20240130
BH_Wagaruj z kulturą_banner 1920x620_20240130
Jeśli tak jak my nie możesz doczekać się wiosny, by cieszyć się cieplejszymi dniami i kwitnącą przyrodą, przywitaj ją razem z nami!

Pierwszy dzień Wiosny, to wyjątkowa okazja na wizytę w naszym Teatrze z kilku powodów: 
W tym dniu przeniesiemy was do czarodziejskiego świata iluzji, przybliżając wam jednocześnie temat segregacji odpadów i ochrony zasobów Ziemi w spektaklu eko-iluzjonistycznym „Magia Recyklingu”.
 

Po spektaklu będzie można wziąć udział w jednym z aż 4 naszych warsztatów ekologicznych do wyboru:
 

 • eko Marzanna – nowy warsztat integracyjny przygotowany specjalnie na pierwszy dzień Wiosny. Marzanna, to starosłowiańska Bogini zimy i odrodzenia. W tradycji Słowian, była to kukła wykonana na jej podobieństwo, która następnie była rytualnie palona lub topiona, by przywołać wiosnę i zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku. Nasza Marzanna jest ekologiczna, a wykonamy ją wspólnie zgodnie z ideą upcyklingu, z niepotrzebnych już materiałów, które stały się odpadami. W poszanowaniu do tradycji, ale przede wszystkim do ekologii, zamiast ją palić lub topić, eko Marzanna zostanie zespołowo rozbita (niczym uwielbiana przez dzieci Piniata), a pochodzące z niej odpady, poddane segregacji.
   
 • Malowanie wielorazowych toreb – razem stwórzmy unikalne i ekologiczne torby wielorazowego użytku, które idealnie zastąpią plastikowe foliówki! Wykonamy niepowtarzalne i kolorowe malowidła, które rozbudzą kreatywność i nadadzą każdej torbie osobisty charakter.
   
 • Las w niepotrzebnym słoiku – wspólnie wykorzystamy niepotrzebne słoiki, by nadać im drugie życie i stworzyć własny, zrównoważony ekosystem. Korzystając z żywych roślin, gleby i naturalnych dekoracji, powstaną wyjątkowe ozdoby, które będą nie tylko kreatywną formą sztuki, ale także sposobem na promowanie świadomości ekologicznej i troski o naturę.
   
 • Taniec – to warsztaty zachęcające do fizycznej aktywności, gdzie uczestnicy rozwiną swoje umiejętności taneczne pod okiem doświadczonych instruktorów. Poprzez różnorodne style tańca, będzie można kształtować technikę, rytm i ekspresję ciała. To także doskonała okazja do wspólnej integracji, zabawy i czerpania radości z tańca.
   

W tym dniu zapraszamy również na wielkie otwarcie 3 sezonu Eko Parku RECRE – Rodzinnego Edukacyjnego Centrum Rozrywki Ekologicznej, który od tego momentu otwarty będzie dla odwiedzających co weekend w godzinach 12:00-16:00. Zobaczcie jako pierwsi nasz magiczny park po zimie. 
Do zobaczenia!
 

Aktualności

Zobacz wszystkie