Blamaż klimatyczny. Historia inspirowana „Opowieścią Wigilijną”

Historia inspirowana “Opowieścią wigilijną” z proekologicznym przesłaniem. Pod wpływem odwiedzin Duchów, główny bohater musi podjąć refleksję nad swoimi działaniami, które powodują destrukcję środowiska naturalnego.

„Już niedługo będą święta, już niedługo (…)

Będą bombki, rybki, ciastka i słodycze,

Lecz coś poszło nie tak, nie tak

W święta śniegu znów brak, znów brak”

 

Białe święta, dlaczego tak dawno ich nie widzieliśmy? Co wpływa na efekt cieplarniany?

W sprytnym połączeniu melodyjnych piosenek autorstwa Janka Traczyka, efektownych układów akrobatycznych oraz inspiracji „Opowieścią wigilijną” poruszamy problem negatywnego wpływu nadmiernej emisji CO2 do atmosfery – zmiany klimatu, zakwaszenia gleb oraz wycinki drzew pod tereny przemysłowe.

Główny bohater spektaklu, Scrooge to złośliwy, zgnuśniały skąpiec, nieliczący się z nikim, ani z niczym, a już na pewno, niemyślący o środowisku naturalnym. W przeddzień Wigilii nawiedzają go Duchy Ziemi, po kolei wymieniając wyrządzaną naszej planecie krzywdę, ale jednocześnie próbują Go nakłonić do zmiany postawy na proekologiczną. Coraz bardziej niepokojące spotkania w końcu otwierają mu oczy na powagę sytuacji i sprawiają, że dokonuje się w nim wewnętrzna przemiana.

 

Co o spektaklu mówią sami widzowie?

 

„Warto zobaczyć. Przedstawienie dla małych i dużych. Piękne obrazy przeplatane przekazem ekologicznym. Dzieci były zachwycone."

„Dla mnie bardzo dobre przestawienie. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W fajny sposób pokazano, jak powinniśmy dbać o środowisko oraz te umiejętności akrobatyczne aktorów. Jednym słowem trzeba to zobaczyć. POLECAM. I prosimy więcej takich przedstawień.”

„ (…) Przepiękna choreografia, przesłanie ekologiczne umiejętnie i subtelnie wplecione w główny wątek, a przede wszystkim ciepło bijące blaskiem od artystów, którzy mieli z tego wszystkiego ogromną frajdę. Wspaniale, że potraficie w tak piękny i profesjonalny sposób uświadamiać nas wszystkich, że każdy z nas ma swoje zadanie w ratowaniu ekosystemu."

 

Opinia według kicket.com 9,6/10

Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi spektaklu:

Wiek: od 9 lat

Czas trwania: 45 minut

 

Kup bilet