Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle

Jeden z najbarwniejszych spektakli. Opowiada o zanieczyszczeniu środowiska plastikiem i ratowaniu zwierząt z cyrku.  Składa się z narracji, monologów, numerów wokalnych, akrobatycznych oraz gagów w wykonaniu mimów.

Zapraszamy na jeden z najbarwniejszych spektakli Teatru Bohema House -„Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle”! Jego główną postacią jest słynny Doktor, wrażliwy na dobro środowiska i zwierząt oraz jego cyrkową zgrają. Bohater w wyniku osobistych zawirowań życiowych zmuszony będzie do pracy w cyrku. Nowe miejsce pracy zaskakuje wieloma problemami społeczno-środowiskowymi, które są bliskie jego sercu, takie jak: generowanie ogromnej ilości plastiku, brak segregacji śmieci, czy złe traktowanie zwierząt. Powstanie pierwszych opowieści o Doktorze Dolittle zbiegło się w czasie z początkiem produkcji tworzyw sztucznych. W tamtych czasach plastik wydawał się materiałem idealnym, dziś stanowi jeden z największych problemów środowiskowych. 

Co wyróżnia nasz spektakl? Powieści z udziałem Doktora Dolittle doczekały się wielu interpretacji, ale żadna z nich nie skupiała się na zanieczyszczeniu wszechobecnymi tworzywami sztucznymi. Przyszedł czas na historię na miarę XXI wieku, wartościową i inspirująca zarówno dla małych jak i dużych. Spektakl składa się z narracji, monologów, zabawnych i pouczających dialogów, numerów wokalnych, akrobatycznych oraz gagów w wykonaniu mimów.

 

Co o spektaklu mówią sami widzowie?

 

„Wyjątkowo wzruszająca i barwna opowieść o problemach współczesnego świata- zanieczyszczeniu środowiska, zniewoleniu zwierząt, chciwości i obojętności na cierpienie istot żywych.”

„Dzieci wpatrzone w scenę i stwierdziły, że chcą jeszcze przyjść na kolejne przedstawienia :-)”

„Piękna, wzruszająca muzyka, doskonałe akrobacje, bardzo efektowne stroje - to wszystko daje cudowną całość. Polecam z całego serca”

 

Opinia według kicket.com 9,2/10

Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi spektaklu:

 

Obsada:

Opieka reżyserska - Artur Chamski

Koordynacja prób i spektaklu - Blażej Ciszek

Doktor Dolittle - Jerzy Grzechnik

Mateusz Mugg - Maksymilian Więckowski / Filip Czyżykowski 

Dyrektor Blossom - Dariusz Kordek

Fatima - Wiktoria Kostrzewa / Malwina Kusior

Duet na trapezie - Gabriela Janusz, Maciej Pereświet-Sołtan

Wąż - Zofia Sasimowska

Grupa Mimów - Inga Gołębiowska, Arkadiusz Pyć, Paweł Suski, Krystian Jabłoński


Wiek: bez ograniczeń.
Wysoko wrażliwe dzieci mogą czuć lęk przed Dyrektorem Cyrku czy Zaklinaczką węży, którzy są bardzo realistycznie odwzorowani przez Artystów.

Czas trwania: 50 minut

 

Kup bilet