Dziewczynka z zapałkami. Świat smogu

Spektakl jest inspirowany baśnią Andersena z ekologicznym przesłaniem. Wykorzystujemy w nim różne artystyczne formy przekazu, aby uwrażliwiać ludzi na tematy związane z dbałością o stan środowiska naturalnego, od którego zależy nasze zdrowie i życie.

Wołam, wołam do spowitych smogiem serc!

Dziewczynka z zapałkami w wydaniu Teatru Ekologicznego Bohema House to spektakl poruszający. Głowna bohaterka jest symbolem planety, na której los wciąż wielu mieszkańców jest obojętnych Podejmujemy próbę uwrażliwienia widzów na stan środowiska naturalnego jak i jego przyszłość. Przedstawienie przykuwa uwagę widza przez wybitny wokal Sylwii Przetak, ogniste i dynamiczne akrobacje artystów oraz muzykę autorstwa Janka Traczyka.

 

Spektakl porusza cyklicznie powracający problem smogu, spalania odpadów w przydomowych piecach, zagrożenia płynące z zanieczyszczania powietrza, takie jak negatywny wpływ na nasze zdrowie, czy niszczenie otaczającego środowiska. Widowisko promuje również zasady prawidłowej segregacji i postępowania z odpadami komunalnymi. Inspiracja baśnią Hansa Christiana Andersena, w rękach artystów, zaowocowała eko-edukacyjnym spektaklem.

 

Co o spektaklu mówią sami widzowie?

 

“Piękny i mądry spektakl. Znana baśń w nowej aranżacji a co najważniejsze z mądrym przesłaniem.”

“Przedstawienie piękne, dzieci z zaciekaniem podziwiały występy artystów. W fascynujący sposób przedstawiona lekcja dbania o środowisko. Kto nie wiedział, polecam serdecznie.”

“Rewelacja pod każdym względem. Piękna choreografia, wspaniali artyści. Teatr bardzo klimatyczny. Polecam na 100% i wrócę na pewno. :-)”

 

Opinia według kicket.com 9,6/10

Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi spektaklu.

Więcej o smogu dowiecie się także na kanale Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań z serii: „Ty Śmieciu! Ekocyklicznie o Gospodarce..." - https://youtu.be/wvEcvov0Hmc oraz https://youtu.be/j77k3xsH7m8

Wiek: od 8 lat

Kup bilet